Architektura: Basen / Architekci Pich-Aguilera

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Simón García Architekci: Pich-Aguilera Architects Lokalizacja: Ametlla de Mar, Hiszpania Architekci: Felipe Pich-Aguilera Baurier, Teresa Batlle Pagés Zespół projektu: Angel Sendarrubias, Xavier Milanés, Pau Casaldaliga Kierownik projektu: Iván Acevedo Rok projektu: 2010 Zdjęcia: Simón García + 14 Obszar projektu: 2 244 m.
Budżet: 3 075 88,80.
Kwalifikacja energetyczna: Typ B Budynek składa się z trzech prostokątnych budynków połączonych korytarzem.
Środowisko naturalne jest zbudowane wokół basenu.
Lobby z dostępem zapewnia przestrzeń funkcjonalną, w kierunku garderoby, z bezpośrednim dostępem do basenu i innych pomieszczeń sportowych.
Głównym celem projektu jest zapewnienie jak największej ilo.ci przestrzeni z dystrybucji, iluminacji i naturalnego komfortu.
Planujemy używać półprzezroczystych i przezroczystych materiałów z podwójną poliwęglanową skórą komórkową z ciągłą wentylacją i ponownym nawiewem naturalnego powietrza.
System pozwala na napisanie rozproszonego światła, kontrolując jego intensywność, w kierunku wnętrza w ciągu dnia, a z drugiej strony generuje dużą, luminescencyjną dynamiczną fontannę w nocy.
.
Simón García System konstrukcyjny oparty jest na dużych światłach i trójwymiarowych, które pozwalają na elastyczne wykorzystanie przestrzeni.
.
Simón García Główną strategią projektowania jest zastosowanie zrównoważonego kryterium, zoptymalizowanego pod kątem zachowań pasywnych, zmniejszających wpływ na środowisko i zapotrzebowanie na energię.
Otwory, konstruktywne systemy, wprowadzenie nawisów i roślinności są zaplanowane dla optymalnej kontroli nasłonecznienia.
Ilość naturalnej wentylacji jest zwiększana, a optymalna ilość systemów i urządzeń jest obliczana, aby wytworzyć odpowiednią i wydajną ilość energii.
Analizowano możliwość kogeneracji i wytwarzania energii z kotłów na biomasę, istnieją opcje wstępnej modernizacji, aby móc zastosować ją w praktyce w przyszłości.
.
Simón García Plan 01 01
[więcej w: schody zabiegowe projekt, pozwolenie na budowę dokumenty, forum ktm ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: forum ktm pozwolenie na budowę dokumenty schody zabiegowe projekt