Architektura i nowoczesne budownictwo – Think Space: Past Forward Call for Papers

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Dzięki uprzejmości Think Space Program Think Space Past Forward właśnie ogłosił swój pierwszy Call for Papers, poświęcając się krytycznemu pisaniu i publikowaniu o architekturze.
Znany z używania konkursów, wystaw, sympozjów i publikacji jako narzędzi, opiera się na dyskursie historycznym, który po raz pierwszy przybiera formę refleksji poprzez pisanie.
Termin przesyłania streszczeń upływa 10 września, a ostateczna wersja nie później niż 10 października.
Więcej informacji po przerwie.
Najnowsza historia jest mało prawdopodobną kategorią, mieszczącą się w niemodnej epistemicznej luce przed współczesnością, a po historii.
Właściwej ..
PRZESZŁOŚĆ FORWARD Call for Papers wchodzi w tę przestrzeń, nawiązując do niedawnej epoki, ale także znacznie głębiej w historię architektury, zmierzając do kwestionowania i problematyzowania wyobrażeń o oryginalności w dyskursie architektonicznym.
W ramach cyklu konkursów przygotowanego przez Adrian Lahoud w 2012 r., Zorganizowanego przez Zagrzebskie Stowarzyszenie Architektów, a zainicjowanego przez Lukasa Pauer, Think Space wzywa do artykułów PAST FORWAD w następujących dziedzinach: 1: Manifesty architektoniczne (np.
przepisanie Manifestu Futurystów, Chart of Athens lub S, M, L, XL) 2: Architektura ikoniczna (na przykład poprzez rekonstrukcję Unité d habeitation, Centre Georges Pompidou lub Yokohama Port Terminal) 3: CityScapes (na przykład poprzez przeprojektowanie Brasilii, Tokio lub Ciudad de Mexico) Referaty zostaną zrecenzowane przez Adrian Lahoud, kuratorkę Gwiezdnej przestrzeni PAST FORWARD, Ana Dana Beroš, Sanja Cvjetko Jerković, Luka Korlaet, Rada Programowa i Lukas Pauer, redaktor Think Space-at-large.
Wybrane prace zostaną opublikowane w Think Space Pamphlets, które będą towarzyszyć tej jesieni konferencji Unconference at Lauba & Past Forward w witrynie Storefront for Art and Architecture i będą dystrybuowane na całym świecie.
Autorzy wybranych referatów będą mieli okazję zaprezentować swoją pracę podczas konferencji Unconference w Laubie w Zagrzebiu.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[więcej w: piece gazowe kondensacyjne, ktm forum, mpgn grudziądz ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ktm forum niwelacja w przód piece gazowe kondensacyjne