Budownictwo wczoraj i dzis : Dom RA / Pablo Anzilutti

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Federico Cairoli Architekci: Pablo Anzilutti Lokalizacja: Santa Fe, Prowincja Santa Fe, Argentyna Rok wydania: 2012 Zdjęcia: Federico Cairoli + 21 Obszar projektu: 320,0 mkw.
Inżynierowie: Javier Pérez, Ezequiel Rigiardi Projekt opracowano na działce, której dno pokrywa się z obwód zamknięcia prywatnej dzielnicy i poza nią, rozszerza zasiane pola, pozwalając na szerszą wizję otaczającego krajobrazu, a także mając więcej prywatności z tyłu.
Przypadkowo fasada tylna jest zorientowana na północ, więc najbardziej prywatna część będzie miała najlepszą orientację.
Od samego początku właściciele kładli szczególny nacisk na salon szeroki i bezpośrednio związany z dziedzińcem i galerią, natomiast sypialnie i najbardziej prywatna część znajdowałyby się na ostatnim piętrze.
Ponadto możliwość parkowania wymagała dwóch samochodów.
Plan 01 Dzięki tym przesłankom oraz w wyniku wymiarów działek i uwarunkowań separacji bocznych postanowiono umieścić całą szerokość przestrzeni salonu z galerią, umieszczoną w kierunku dna i podnieść objętość sypialni dzieci w z przodu, tworząc stażysta garażu o żądanej pojemności.
Ten prosty ruch uwalnia elewację na parterze i służy jako podbudowa, która uwydatnia wizualizacje w całym projekcie od frontu do podwórka, a jednocześnie wykorzystuje lepszą orientację.
Aby uzyskać mocniejszy efekt wizualny, wszystkie sypialnie są obsługiwane tylko przez cztery punkty.
.
Federico Cairoli Ciągła podłoga w kształcie litery L, która rozprowadza pranie, pokój gościnny i główna sypialnia, która otwiera się na taras.
Morfologicznie projekt składa się z 3 prostych tomów, które są ustalane przez pionowość klatki schodowej, która działa również jako rzepka, która organizuje funkcje wewnętrzne.
W salonie znajduje się taras, do którego można uzyskać niezależny dostęp z zewnątrz, z myślą, że można zmaksymalizować środowisko wizualne.
.
Federico Cairoli Wykorzystanie współczesnego języka, czystych i prostych linii jest uzupełnione przez użycie jednego koloru na bocznicy, pozostawiając kamienie pokrywające poszczególne elementy, które chcą podkreślić.
.
Federico Cairoli.
Federico Cairoli
[przypisy: ktm forum, wysokość schodów, piece gazowe kondensacyjne ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ktm forum piece gazowe kondensacyjne wysokość schodów