Nowoczesna architektura : Curo Garden / Raumlabor

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Stefanie De Clercq Edycja 2012 Parckdesign, odbywającego się co dwa lata wydarzenia poświęconego zielonym planom przestrzennym zainicjowanym przez Brussels Environment i brukselskie Ministerstwo Środowiska, Energii i Renowacji Miejskiej, ma na celu reinterpretację pustkowi przemysłowym, pozostałościami i szczelinami w Brukseli.
Z tym wyzwaniem Raumlabor zdecydował się otworzyć bramy na przestronnym i przyjemnym dziedzińcu Curo Hall i rozszerzyć przestrzeń publiczną, planując całą serię uzgodnionych wydarzeń, aby dostosować się do zastosowań lokalnych stowarzyszeń (których działalność jest zwykle mało znana).
mieszkańcy okolicy).
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W rzeczywistości ten wspaniały budynek, dawniej szkoła miejska, jest prowadzony przez stowarzyszenie Vie Associative i zajmowane przez wiele stowarzyszeń z lokalnej dzielnicy.
Proces budowy i przygotowania rozwijał się stopniowo poprzez szereg warsztatów, stopniowo angażujących lokalnych partnerów.
Pierwszy etap rozpoczął się pod koniec lutego 2012 r., Określając potrzeby i aspiracje stowarzyszeń i obywateli, którzy prawdopodobnie będą współpracować.
W kwietniu, maju i czerwcu trzy warsztaty skanowały stopniowe ukończenie prac na dziedzińcu.
Szereg ruchomych drewnianych konstrukcji, stołów, krzeseł, pergoli, platformy na drzewach zaprojektowano tak, aby umożliwić modułowy układ.
.
Stefanie De Clercq Więcej niż wydarzenie kulturalne, Parckdesign2012.
GARDEN to przede wszystkim okazja do przetestowania innej metody cytymakingu.
Jest to pierwszy etap wyznaczający wzorzec do refleksji na rolę opuszczonych przestrzeni, które wykorzystuje zdolność przekształcania miasta poprzez pracę na najmniejszych jednostkach miejskich.
To osobliwe podejście wpisuje się zatem w logikę zrównoważonego rozwoju: jest ekonomiczne, ponieważ nadaje nowy impuls ogromnym obszarom nieużytków, społecznym, angażując mieszkańców od inicjatywy projektowej, ochrony środowiska, poprzez zbliżenie kwestii różnorodności biologicznej skupiać się i edukować, dostarczając.
in situ.
nauczanie.
.
Stefanie De Clercq Decydując się na.
Uczestnictwo.
podejście, wybierając interdyscyplinarne zespoły artystów, projektantów, architektów i krajobrazowców, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie i proponując współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami, Parckdesign 2012 jest integralną częścią mechanizmu lokalnej dynamiki.
Impreza inicjuje projekty, z których część ma na celu osiągnięcie długoterminowej rentowności dzięki zaangażowaniu różnych lokalnych partnerów.
Wszystkie te działania będą miały na celu wzbudzenie wątpliwości dotyczących wartości tych nowych przestrzeni publicznych oraz sposobu ich otwierania, przekształcania ich subtelnie, zarządzania nimi i towarzyszenia im na czas.
.
Stefanie De Clercq Architekci: Raumlabor Lokalizacja: Bruksela, Belgia Zespół: Markus Bader, Jan Liesegang, Axel Timm, Muriel Claeys, Lise Larsen, Camille Lemeunier, Jordan Coquart, Pedro Cavaco Lokalni partnerzy: Vie associative, Curo-hall, Mission locale d.
Anderlecht, La maison de la participation, Infor-femmes, Ulac-Huvak, Centre de Rénovation Urbaine, Ligue de l enseignement, Service Social de la Rosée, Convergences, Institut Marius Renard Rok: 2012
[patrz też: schody zabiegowe projekt, ktm forum, forum ktm ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: forum ktm ktm forum schody zabiegowe projekt