Ze swiata architektury – Propozycja Biblioteki Narodowej NUK II / Architekci BARCODE

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Dzięki uprzejmości BARCODE Architects Projekt Biblioteki Narodowej NUK II, zaprojektowany przez BARCODE Architects, prezentuje sprytny i czysty, jednoznaczny kształt pomimo dużej złożoności danej fabuły.
Dzięki temu, że projekt jest zwarty i przesuwając objętość od podstawy do góry, budynek ustępuje miejsca i pokazuje charakterystyczne ruiny rzymskiej Emony na miejscu, a jednocześnie tworzy publiczny plac wzdłuż ważnego węzła miejskiego.
Budynek o powierzchni 20 000 m2, zlokalizowany w centrum prawdopodobnie najważniejszego ośrodka akademickiego w Europie Wschodniej, znajduje się w atrakcyjnym architektonicznym punkcie orientacyjnym.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Utworzone wsporniki są wyrównane z sąsiednimi blokami w celu uzyskania jednolitego widoku ulicy i dobrze zbalansowanego krajobrazu miasta.
Projekt oznacza radykalną zmianę w stosunku do tradycyjnej struktury biblioteki.
Budynek zapewnia publiczną i otwartą atmosferę dla odwiedzających, poprzez kształtowanie przestrzeni publicznych między warstwami usług pamięci, obszarów roboczych i sprzętu technicznego.
Wiele publicznych tras przecina te warstwy usług, a goście otrzymują atrakcyjne widoki na funkcjonalne elementy biblioteki.
Climax tras to dwa tarasy na dachu z zapierającymi dech w piersiach widokami na słynny zamek w Lublanie, dachy miasta i góry słoweńskie.
Dzięki uprzejmości BARCODE Architects Dwa metry poniżej poziomu gruntu znajdowały się unikatowe ruiny starożytnego rzymskiego miasta Emona.
Projekt schronienia i chroni te ruiny in situ, i otwiera je na różne sposoby dla publiczności.
W niektórych miejscach szklane płyty zapewniają powierzchnię do przechadzania się, przez którą przechodni mogą podziwiać wspaniałe widoki na ruiny poniżej.
W innych miejscach ściany i podłogi ustępują miejsca ruinom, tworząc wyjątkową mieszankę starych i nowych.
Dzięki uprzejmości BARCODE Architects Celem projektu było stworzenie nowej jakości życia publicznego i interakcji społecznych dla mieszkańców Ljublijana oraz wyrażenie otwartości obejmującej wszystkich ludzi i przyciągającej nowych użytkowników; tętniące życiem miejsce w dzień iw nocy.
BARCODE Architekci: NUKII równoważy chęć zharmonizowania nowego pomnika z jego historycznym kontekstem miejskim z potencjałem stworzenia nowej i ekscytującej biblioteki XXI wieku.
Dzięki uprzejmości BARCODE Architekci Architekci: BARCODE Architekci, we współpracy z Emiel Lamers & ABT Lokalizacja: Ljubljana, Słowenia Klient: Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Technologii Etap: Projekt konkursowy Powierzchnia: 20,000m.
Rok: 2012
[więcej w: praktiker rzeszów, pozwolenie na budowę dokumenty, agrobud koszalin ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: agrobud koszalin pozwolenie na budowę dokumenty praktiker rzeszów